Церква Воскресіння Господнього

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Воскресіння Господнього, 1700 р. Охоронний номер 980. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Липівка, Тисменицький район.
Церква є найстарішим збереженим дерев’яним храмом Тисмениччини. Відомо, що в кінці 17 ст. у селі Липівка виник монастир Св. Трійці, будівничий якого звів церкву близько 1700 р. Церква недовго була монастирською, адже через сорок чотири роки від часу будови монастир закрили і церква стала сільською. З південного заходу від церкви збереглася дерев’яна триярусна дзвіниця.
На початку 20 ст. під час ремонту церкви прибудована захристія (нова), дахи і верх церкви перекриті бляхою.
З історією монастиря та церкви тісно пов’язана чудотворна ікона «Богородиця-Одигітрія», яка написана наприкінці 17 ст. На головах Пресвятої Богородиці і Дитятка Ісуса є срібні позолочені корони, виготовлені в 1887 р. (до того часу вони були намальовані). Із 2000 р. чудотворна ікона перебуває у новій церкві Св. Йосафата. Щороку, 6 липня, парафіяни Липівки та навколишніх сіл урочисто несуть образ на молитву на місце її об’явлення в лісі біля старого дуба та монастирського джерела, де стояла чернеча обитель.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.