Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1736 р. Охоронний номер 237/д/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Тисмениця, вул. Монастирська, 32.
Це найстаріша церква, що збереглася в Тисмениці. В народі храм називають монастирським, оскільки в 16-18 ст. він належав василіанському монастирю.
Збудована з грубих дубових брусів і з чудовим мистецьким іконостасом. Неподалік від церкви знаходиться дерев’яна дзвіниця, зведення якої також датується 18 ст. Приблизна дата її повторного будівництва – 1801 рік. Внутрішні стіни храму прикрашають численні розписи майстрів 19 ст. З внутрішнього оздоблення храму до наших днів зберігся іконостас, зроблений в барочно-ренесансному стилі. За словами деяких дослідників він існує в церкві з часів її заснування. Повний іконостас із чотирьох рядів образів –чудо старого українського малярства.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.