Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського, 1629 р. Розташований за адресою: селище Печеніжин, Коломийський район.
У 1629 році до старовинної маленької каплиці, яка стояла в долішній частині селища Печеніжин, була добудована дерев’яна частина церкви. Цю церкву, яка складає більшу частину сучасного Храму, в розібраному вигляді привезли з-під Києва і тут зібрали місцеві чумаки, які возили на продажу сіль з Карпат. Вони також покрили її гонтою, а пізніше по гонті настелили бляху.
Під час Другої світової війни Свято-Димитрівську церкву, особливо її покрівлю, понівечили кулі, міни та осколки.
Старовинним є іконостас, а в ньому – ікона Воскресіння Христового 17 ст. Ікони на іконостасі є незаймані з давніх часів, а в вівтарному куполі містяться відреставровані чотири херувими, які до цього часу були заховані під шаром фарб.
З 2008 по 2009 рр. святиню капітально відреставровано та замінено на ній всі надкупольні хрести. Також було реконструйовано дзвіницю та придбано 3 нових дзвони.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.