Монастир Хумор

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Хумор, код SV-II-a-A-05570. Пам’ятка міжнародного значення з храмами Св. Георгія (23 квітня) та Успіння Пресвятої Богородиці (15 серпня), розташована в населеному пункті Монастир Хуморулуй (61 км від Сучави, 37,2 км від Кимпулунг Молдовенеск).
«Перлина світової християнської іконографії» (академік Сорін Думітреску), в даний час це жіночий монастир.
Побудований в 1530 році великим логофетом (великим канцлером) Тоадером Бубуйогом (Бобойог), зятем великого логофета Іоана Теуту (церква Святого Миколая в Балінешті).
Церква має триконховий план, близький до плану монастиря в Путні, з притвором, нартексом, усипальницею (над якою знаходиться скарбниця = таємниця), нефом та вівтарем.
Архітектори цієї церкви свідомо чи несвідомо використовували «золотий переріз» або «золоте число» (φ 1,618033) − співвідношення між розмірами витвору мистецтва чи архітектури розмірами при його спорудженні (спостереження на місцевості та вимірювання зроблені Адріаною Балабан Бара).
Іконостас церкви − один із найстаріших (XVI століття) і найкрасивіших у Румунії, виготовлений із різьбленого та позолоченого дерева явора та клена.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.