Музей народних звичаїв Буковини, пам’ятка місцевого значення (повітового), що знаходиться в місті Гура Хуморулуй, Площа Республіки, № 2, за 35 км від Сучави.
Організований у будівлі кінця ХІХ століття та відкритий як музей у 1958 році, він вирізняється серед музеїв Румунії завдяки хронологічній презентації народних традицій Буковини протягом календарного року.
Понад 1 200 об’єктів спадщини, пов’язаних із 12 наборами народних традицій Буковини, які поєднували пам’ять про минулі часи з економічною діяльністю села, експонуються у 16 залах. Відповідні традиції, проілюстровані в цьому музеї як експонатами, так і поясненнями путівника, є такими: 1. Переддень Св. Андрія (30 листопада); 2. Святвечір; 3. Новорічна ніч; 4. Лютий, підготовка до початку сільськогосподарського року; 5. Мученики − початок аграрного року (1-9 березня); 6. Алексій − початок бджолиного року (Святий Алексій, 17 березня); 7. Початок Великого посту; 8. Великий тиждень (Страсний тиждень); 9. Велике свято Воскресіння; 10. Святий Георгій − Початок літа випасу худоби; 11. Святий Ілля − середина літа випасу худоби; 12. Симедру (= Святий Дмитро) − кінець літа випасу худоби (26 жовтня).
Народний календар Буковини розпочинається у День Святого Андрія (30 листопада), характеризуючись особливими ритуальними, магічними діяннями, за допомогою яких подружки нареченої намагалися «з’ясувати», ким буде їхній майбутній чоловік.
Покровителем початку літа випасу худоби у Буковині був кінь і проходив під знаком святого Юрія. Більшість діянь дня полягали у перемозі над злими духами та очищенні середовища, людей та тварин.
Середина літа випасу худоби проходила під знаком святого Іллі, а 20 липня в горах організовувалися «дохристиянські» церемонії поклоніння сонцю. Згодом їх перетворили на ярмарки.
Кінець літа випасу худоби, який відзначався 26 жовтня на Святого Дмитра, мав звершити літо випасу худоби під патронатом коня і відкрити традиційну зиму під патронатом вовків. З цієї нагоди проводились численні ритуали очищення та ворожіння (пов’язані з передбаченням метеорологічних явищ).
У цьому музеї розташована також Художня галерея «Жорж Котос», що складається з 200 картин, подарованих французьким живописцем румунського походження Жоржем Котосом (1915 – 2014).