Монастир Рішка

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Рішка, код SV-II-a-A-05630. Пам’ятка національного значення, розташована у селі Рішка, за 18 км від Фелтічені та 42 км від Сучави. Це − присвячений святому Миколаю чоловічий монастир ще з 1542 року і донині.
Монастирська церква була побудована в 1542 році господарем Петру Рареш. У період з 1551 по 1552 рік він був прикрашений фресками греком Стамателло Контрасом із Закінфу (Закінтос), що на Іонічних островах.
Розпис монастиря був перероблений не дуже вдало в 1827 році, і зберігся лише у двох оригінальних сценах: у нефі притча Примноження хлібів та у вівтарі портрет святого Миколая.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.