Замок і палац Яблоновських

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Замок і палац Яблоновських, 17-18 ст. Охоронний номер 484. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Маріямпіль, Галицький район.
Замок побудований у 1691 році. Звели його неподалік від Замкової гори, біля підніжжя якої знаходиться джерело, відоме своїми цілющими властивостями.
На відміну від інших замків Західної України, замок у Маріямполі не є широко відомим. Замок побудував польський коронний гетьман Станіслав Ян Яблоновський. Колись на місці родового замку в 12-15 століттях розташовувалося давньоруське поселення Чортопіль. Фортеця займала територію розміром 200 на 150 метрів. Товщина стін сягала 2-3 метрів. У замку були дві в’їзні брами, гарнізонні казарми, житловий будинок.
Протягом 18-19 століть більшу частину оборонних споруд розібрали, а будівельний матеріал використали для зведення нового палацу.
Руїни перебудованого замку збереглися до наших днів. Біля головного входу до будівлі стоїть величезний 600-річний дуб, а за будинком розкинувся дендрологічний парк з різними старовинними деревами.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.