Бернардинський монастир і костьол

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Бернардинський монастир і костьол, 1723-1735 рр. Охоронний номер 250. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: смт Гвіздець, Коломийський район.
У 1723 році Софія Потоцька заснувала монастир, наділивши його великими земельними угіддями та виділивши великі кошти на спорудження костьола, який і було побудовано у 1723-1735 роках.
Храм побудований у стилі бароко. Чергова реставрація відбулась у 1918 р. Саме тоді баштам костелу повернено їх первісні барокові завершення замість попередніх шпилеподібних, які встановили у 1896 р.
Інтер’єр пам’ятки прикрашено розписами, різьбою та ілюзорним живописом, що дійшов до наших часів лише фрагментарно.
Біля храму, з північного заходу, стоїть велика двоповерхова споруда. Це колишні келії, зведені у 1723 р.
Ще одна споруда комплексу – надбрамна дзвіниця 1723 р. Вона розташована перед головним фасадом костелу. Зведена дзвіниця з тесаних кам’яних блоків. Вхід на територію комплексу проходить через дві арки. Дзвіниця завершується фронтоном. Колись до неї з обох сторін підступали кам’яні стіни, що оточували зусібіч монастир, надаючи йому ще й оборонний характер. До наших днів стіни не збереглися.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.