Церква святого Миколи

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква святого Миколи, 1865 р. Охоронний номер 803. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Дебеславці, Коломийський район.
Про існування церкви в Дебеславцях вказує Катедратик Львівської єпархії за 1680 рік. Ймовірно, дана церква стояла біля тодішнього цвинтаря. Наступна церква з дерева постала в середині 18 ст. на новому місці. Згоріла у 1861 р. У 1862 р. збудували і в 1865 р. посвятили нову дерев’яну церкву. Була парафіяльною. Розташована посеред села, недалеко цвинтаря. Хрещата одноверха в якій захристія з вівтарем вкрита спільним дахом. Є два входи – з заходу і півдня. Невелика дерев’яна двоярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.