Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Різдва Пресвятої Богородиці, 1869 р. Охоронний номер 1175/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Рожнів, Косівський район.
Нинішня дерев’яна церква вибудована у 1869 р. Рожнівська дерев’яна церква під титулом Різдва Пресвятої Богородиці згадується в 1680 р. Замість цієї церкви на початку 18 ст. збудована церква з дерева. Вже в кінці цього ж століття її замінила наступна церква. Нинішня дерев’яна церква вибудована у 1869 р.
Чималих розмірів видовжена в плані п’ятиверха святиня, в якій рівноширокі захристія і зашклені ганки прибудовані до церкви відповідно зі сходу, з півдня і заходу. Західний ганок прилягає до прибудованого до бабинця присінку. Як і майже в усіх дерев’яних церквах цього району, стіни над опасанням і восьмерик – під карбованою бляхою. Дерев’яна триярусна дзвіниця, збудована одночасно з церквою, стоїть з південного заходу від неї.
Одна з небагатьох дерев’яних п’ятиверхих святинь Західної України.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.