Церква Воздвиження Чесного Хреста

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1859 р. Охоронний номер 1169/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Микитинці, Косівський район.
У далекому минулому на цьому місці розташовувалося село Барвінкове. У 1375 р. польський король Ягайло подарував його якомусь доблесному шляхтичу. Сюди приїхала його дружина зі своїм Гуменним Микитою. На його честь пізніше село і стало називатися Микитинці. У 1784 р. тут стояла Воздвиженська церква, пізніше її перебудували в дзвінницю.
Новий дерев`яний Воздвиженський храм був споруджений в 1859 р., а з матеріалу старої збудували нову дерев’яну дзвіницю. Церква Воздвиження Чесного Хреста одна з найстаріших і найкрасивіших в Косівському районі, це свого роду еталон типово гуцульської школи народного дерев`яного зодчества.
Хрестова в плані церква має один купол. Раніше вся конструкція, крім купола, була покрита дранкою. Єдина в районі, в якої восьмерик, стіни над опасанням і піддашшя оббиті гонтами. Видно, що дахи церкви перекрили новою бляхою. Вівтар церкви орієнтований до південного сходу.
Оздоблення храму містить стінопис 19 ст. Із західного боку від церкви розташовується теж виконана з дерева дзвіниця з верхівкою у вигляді шатра з трьома ярусами. У 1848 р. неподалік від Воздвиженського храму був поставлений кам’яний хрест в пам`ять про скасування панщини.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.