Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, 1850 р. Охоронний номер 1162/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Вербовець, Косівський район.
Церква є однією з найдавніших культових дерев’яних споруд країни, що дійшли до нашого часу. Храм побудований на місці колишній святині. Відомо, що в кінці 15 – початку 16 ст. тут уже була дерев`яна церква. Що з нею сталося не відомо, але у 1699 р. було зведено новий Храм. В 1850 р. на цьому місці зведена нова п’ятибанна церква, яка збереглася до сьогоднішнього дня. Дерев’яна церква збудована за правління імператора Австро-Угорщини Франца Йосифа майстром Іваном Лавруком на пожертви сіл Вербовець і Старий Косів.
Церква Благовіщення Пресвятої Богородиці є дерев`яна, в її основі традиційно для Гуцульщини, лежить Хрест, але архітектурний ансамбль увінчується п’ятьма відкритими до сліпого ліхтаря банями та сімома маківками з хрестами, що було на той час рідкістю та свідчило про високий професіоналізм майстрів і заможність громади. На початку церква та трьохярусна дерев`яна дзвіниця, що знаходиться на території Храму, були покриті гонтами. Пізніше, в середині 20 ст., їх перекрили бляхою. В оформленні Святині використані елементи традиційного сакрального, гуцульського та народного мистецтва. Іконостас давній, різьблений, повний. Стіни церкви розписані орнаментами та іконами.
Над центральним входом на подвір’ї церкви побудовано нову прямокутну, двох’ярусну, муровану дзвіницю. Перший ярус використовується, як брама і має триарочні наскрізні отвори.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.