Церква Вознесення Господнього

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Вознесення Господнього, 1894 р. Охоронний номер 1159/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Бабин, Косівський район.
Дерев’яна церква походить з 1894 р. (дата у вигляді накладних цифр на одній зі стін церкви). Освячена у 1896 р. Церква в користуванні православної громади. В період з 1983 по 1986 рр. в бабинській церкві служив о. Василь Романюк – Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир.
Церква в плані – хрест з укороченими бічними раменами. З заходу до бабинця і з півночі та півдня до бічних рамен прибудовані ганки. Стіни під опасанням зберегли з відкритих брусів. Покриття дахів будівлі виглядає новим. На захід від церкви розташовується мурована п’ятиаркова дзвіниця замість старої дерев’яної, зведеної одночасно з церквою.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.