Церква Успіння Пресвятої Богородиці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Успіння Пресвятої Богородиці, 1854 р. Охоронний номер 1198. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Хлібичин, Снятинський район.
Це дерев’яна хрестова в плані церква (1854) та її дзвіниця (1826-1855). Дерев’яна дзвіниця знаходиться на північний захід від церкви. Церква має шатровий дах і оточена піддашшям. Перший ярус в неї рублений, другий каркасний.
Відомо, що церква в Хлібичині-Пільному (історична назва села) існувала в другій половині 16 ст. В середині 18 ст. замість давньої церкви постала нова дерев’яна церква, яка простояла сто років. На її місці громада у 1854 р. збудувала і посвятила наступну церкву з дерева. Була парафіяльною. Після грунтовного відновлення заново освячена у 1991 р.
Під час останнього ремонту зовні дахи і піддашшя перекрили металопрофілем, вікна замінили металопластиковими, стіни оббили пластиковою вагонкою.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.