Костел Непорочного Зачаття Діви Марії

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Костел Непорочного Зачаття Діви Марії, 1760 р. Охоронний номер 249/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: м. Городенка, вул. Володимира Великого, 25.
У 1743 році в Городенці розпочато будівництво римо-католицького костeлу і монастиря для ченців-місіонерів Театинського ордену. Храм завершено і освячено 2 липня 1760 року. Костел в Городенці став першим витвором відомого італійського архітектора Бернарда Меретина, який при зведенні храму співпрацював із талановитим скульптором Йоганом Георгом Пінзелем. Католицька святиня була побудована в бароковому стилі.
Костел обладнаний просторими склепінчастими підвалами. До зводу католицького храму на різних рівнях були прибудовані келії. У 30-х роках 19 століття була добудована дзвіниця. Оборонну огорожу навколо костелу було замінено на маленьку зубчасту огорожу. На подвір’ї храму височить фігура Діви Марії, виготовлена великим українським скульптором Йоганном Пінзелем. Різьба головного вівтаря, над яким зображена Божа Матір, іконостасу та двох маленьких вівтарів належить також Йогану Пінзелю.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.