Церква Пресвятої Трійці

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Пресвятої Трійці, 1882 р. Охоронний номер 1145/1. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Верхній Ясенів, Верховинський район.
У 1882 р. збудували церкву з дерева, яка стоїть сьогодні. Стіни надопасання були оббиті пластиком, але під час останнього ремонту їх традиційно для гірського краю покрили бляхою з карбуванням. В плані утворює хрест, має прибудовані два зашклені ганки і захристію при східній стіні вівтаря. Під опасанням стіни з відкритих брусів зрубу. Сакральну будівлю піднято на високий кам’яний цоколь. Її центральний обсяг перекритий шатровим куполом, а бічні зруби завершуються шатровими дахами, які увінчані маківками. Загалом ця масивна конструкція утворює пірамідальний силует.
Дерев’яну дзвіницю біля церкви збудували трохи пізніше, протягом 1917-1924 років також в стилі гуцульської школи дерев’яного зодчества.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.