Церква Святого Архангела Михаїла

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Архангела Михаїла, 15-16 ст. Охоронний номер 1194. Пам’ятка національного значення. Розташована за адресою: с. Чесники, Рогатинський район.
Дослідники називають різний час заснування храму – від 12 до 18 століття. Споруда стоїть на горі, яка ландшафтно домінує над територією села. Археологи припускають, що храм був побудований, як часто бувало в ті часи, на фундаметі прадавнього язичницького святилища.
Оригінальна архітектура будівлі має надзвичайно мало аналогів в Україні. З усіх боків храм оточений масивними кам’яними контрфорсами. В інтер’єрі знаходиться іконостас 18 ст. Підлога в наві і бабинці викладена з кам’яних квадратних плит. Церква є унікальним зразком кам’яних культових споруд 16 ст. оборонного типу, що збереглись до тепер майже без змін.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.