Церква Вознесіння Христового

Download laser 3D scanning data

Церква Вознесіння Христового, 1806 р. Охоронний номер 1025. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Надорожна, Тлумацький район.
Про церкву в Надорожній згадується в другій половині 17 ст. Ймовірно, на початку наступного століття збудували наступну, також дерев’яну церкву. Нова триверха дерев’яна церква гуцульського типу постала у 1777 р., очевидно, на місці давнішої. Церква стояла зачиненою з початку 1960-х років до кінця 1980-х років.
Після відкриття ремонтована. Саме тоді, ймовірно, піддашшя церкви, а також стіни надопасання, по гонтах оббили бляхою. Хрещата в плані споруда з трьома верхами, в якій з півночі до вівтаря прибудована ризниця. До церкви заходять через два входи: з заходу до бабинця і з півдня до нави.
Під опасанням стіни зберегли оригінальні – відкриті бруси зрубів, правда, пофарбовані. З південного сходу від церкви, в кутку прицерковної території, стоїть широка і приземиста дерев’яна триярусна дзвіниця.

Interesting nearby:

“This website has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas and can in no way be taken to reflect the views of the European Union or of the Joint Operational Programme Romania-Ukraine 2014-2020 management structures”.
The Joint Operational Programme Romania-Ukraine 2014-2020 is financed by the European Union through the European Neighbourhood Instrument and co-financed by the participating countries in the Programme.