Церква Воздвиження Чесного Хреста

Download laser 3D scanning data

Церква Воздвиження Чесного Хреста, 1878 р., з дзвіницею. Охоронний номер 1030. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Одаїв, Тлумацький район.
Церква дерев’яна, кораблеподібна. Побудована 1878 р. на кошти громади як перша в селі. За переказами, церкву купили в селі Радча, Тисменицького району і перевезли в Одаїв. Церкву переосвятили на Воздвиження (у Радчі вона була під титулом Успіння).
Дерев’яна церква відноситься до творів школи дерев’яної архітектури. Іконостас чотирьохярусний. Вікна у церкві замінили новими дерев’яними, що в наш час не характерно. Зовнішні стіни церкви під і над опасанням ошальовані вертикально дерев’яною вагонкою. З півдня від церкви, вище по схилу, збереглася невеличка дерев’яна двоярусна дзвіниця, стіни якої, як і церкви, розфарбовані у блакитно-жовті кольори. Так само з додаванням цеглового кольору помалювали бетонні сходи, які ведуть до церкви.
В інтер’єрі церкви практично нічого не збереглося від первісного оздоблення. При церкві діє братство, сестринство.

Interesting nearby:

“This website has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas and can in no way be taken to reflect the views of the European Union or of the Joint Operational Programme Romania-Ukraine 2014-2020 management structures”.
The Joint Operational Programme Romania-Ukraine 2014-2020 is financed by the European Union through the European Neighbourhood Instrument and co-financed by the participating countries in the Programme.