Церква Святого Івана Богослова

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Церква Святого Івана Богослова, 1824 р. Охоронний номер 721. Пам’ятка місцевого значення. Розташована за адресою: с. Витвиця, Долинський район.
Церква зведена у 1824 р. Під широким піддашшям при північній стіні вівтаря розташовано рівноширокий ганок. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці. З південного сходу стоїть недіюча стара деревяна дзвіниця на два яруси, а з північного сходу збудували сучасну муровану дзвіницю, вкриту чималою банею з ліхтарем і маківкою. За пропорціями церква виразно тягнеться вгору. При будівництві її орієнтували вівтарем на південь, а не на схід. До другої світової війни (кажуть, що навіть сьогодні) у витвицькій церкві місцева шляхта та «хлопи» стояли по різні боки.
Зовнішній ремонт, по якому церква отримала існуючий вигляд, розпочали у 2006 р.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.