Музей писанок «Лучія Кондря»

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Музей писанок «Лучія Кондря», пам’ятка міжнародного значення, розташований в населеному пункті Молдовіца, за 71 км від Сучави, вул. Стадіонулуй, № 87.
Найбільший авторський музей у світі, офіційно відкритий у 2007 році художницею Лучією Кондря. Містить найбільшу у світі колекцію писанок, розташованих у 106 вітринах.
Експонати згруповані у три розділи: роботи Лучії Кондря (понад 15 000 штук); відділ з писанками із сучавських сіл, населених гуцулами (Бряза, Бродіна, Чумирна, Ізвоареле Сучевей, Молдовіца, Молдова Суліца, Ульма); міжнародний відділ з експонатами з 56 країн.
Особливе значення мають писанки, розписані гуцульськими майстрами, особливо з Молдовіци. Найдавніші з них, прикрашені дохристиянською символікою, датуються приблизно 1883 роком.
У міжнародному відділі особливо вражають писанки з Бельгії, Єгипту, Франції, Німеччини, Індонезії (екзотично розмальовані слонами), Нідерландів (що нагадує техніку Фаберже), Угорщини.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.