Монастир Молдовіца

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Монастир Молдовіца, код SV-II-a-A-05673. Пам’ятка міжнародного значення, включена до спадщини ЮНЕСКО в 1993 році, розташована в комуні Ватра Молдовицей (22 км від Кимпулунг Молдовенеск, 31 км від Гура Хуморулуй, 65 км від Сучави). На даний час жіночий монастир.
Заснований у 1532 році господарем Петру Рареш (1527-1538; 1541-1546), рідним сином Штефана Великого, монастир Молдовіца має трилистий план (триконх).
Розпис інтер’єру та екстер’єру монастиря Молдовіца відходить від ієратизму візантійського живопису XV століття, представляючи ряд реалістичних елементів.
Сцена розп’яття Ісуса у нефі вважається найціннішою серед церков на Буковині, фахівці знаходять аналогії як з мистецтвом італійського Відродження, так і з мистецтвом російських новгородських іконописців XV століття.
На думку фахівців, композиція Дерева Єссея, яку ми бачимо в монастирях Молдовіца та Хумор, створена під впливом подібних композицій в монастирях Велика Лавра та Дохіар, що на горі Афон.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.