Етнографічний музей

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Етнографічний музей у Ватра Дорней, пам’ятка повітового значення, урочисто відкритий у 1897 році, розташований у місті Ватра-Дорней, вул. Міхай Емінеску, № 17. В даний час він працює на першому поверсі будівлі ратуші у місті Ватра-Дорней.
1800 експонатів розташовані у дев’яти кімнатах, кожна з яких ілюструє різні аспекти популярної культури: архітектуру, кераміку, предмети побуту, текстиль, предмети меблів, пастирський інвентар, сплави лісу тощо.
З етнографічної точки зору особливе значення представляють 3 кімнати, в яких були реконструйовані піч, вогнище та інструменти, характерні для селянського господарства Буковини початку ХХ століття.
На думку фахівців, найважливішими експонатами цього музею є:
1. старовинні костюми жінок гуцулок з Ізвоареле Сучевей, які фахівці вважають унікальними в Румунії;
2. модель традиційного селянського будинку з місцевості Кошна;
3. сокири-балтаги, виготовлені як аксесуари для чоловічих народних костюмів, а не як зброя чи інструменти;
4. колекція з 300 розписаних яєць, що представляють усі етнографічні райони Буковини.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.