Національний музей писанок

Завантажити дані лазерного 3D-сканування

Національний музей писанок, пам’ятка національного значення, розташований у Чоканешть (101 км від Сучави), відкритий для відвідувачів у 2007 році.
Колекція музею, в яких представлені розмальовані яйця з усіх етнографічних регіонів Румунії, була організована, починаючи з 1 800 предметів, що належали місцевому вчителю Іоану Норберту Новаку. На яйцях цієї колекції (найдавніші датуються 1902 роком) зображені популярні мотиви, вишиті на безрукавках, сорочках або спідницях-катринцях, які носили на півдні Буковини.
До основної колекції було додано 1 650 одиниць з колекції фтизіатра Антона Сетніка та експонати Національного фестивалю писанок, який щороку, починаючи з 2007 року, проходить у цьому населеному пункті. Завдяки проведенню цього фестивалю, а також Фестивалю Форелі, комуна Чокенешть виграла титул Культурного села Румунії 2014 року.
Найпоширенішими символами, які відображаються на писанках, є вертикальна лінія та горизонтальна лінія (представляє життя і смерть відповідно), колосок пшениці (багатство), пряма лінія (доля), лінія з зубцями пилки (добро і зло), спіраль (час).
Додатковий елемент привабливості надає майстерня-школа розпису яєць, в якій відвідувачі можуть дізнатися секрети цього мистецтва.

Цікаве поруч:

“Цей веб-сайт розроблений за підтримки Європейського Союзу. За зміст даної публікації несе власну відповідальність Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і вона ні в я кому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020”.
Спільна Операційна Програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства і співфінансується країнами, які беруть участь у Програмі.